Jak jsem (ne)upgradoval paměť RAM v počítači

16.07.2013

Téměř před 2 lety jsem kupoval do svého počítače paměť o velikosti 4 GB ve 2 paměťových modulech s kapacitou 2 GB s frekvencí 1333 MHz DDR3 za cenu 560 CZK, uvedenou cenu mám i na faktuře níže, poté ceny těchto modulů ještě klesly asi pod 500 CZK (nemohu doložit, jenom si vzpomínám).

cena

Nyní jsem chtěl paměť rozšířit na 8GB a to nejlépe stejnými moduly, které již používám, tak jsem si v eshopu kontroloval jejich dostupnost. Když jsem je konečně objevil, tak jsem se nestačil divit jejich ceně 940 CZK.

cena

Po tomhle mě chuť na upgrade přešla, za tuhle cenu bych čekal alespoň dvojnásobek kapacity, tedy 8 GB.

Pochopitelně jsem začal hledat příčinu a dle tohoto článku za to může nízká výroba paměťových modulů, jinými slovy výrobci nestíhají uspokojit poptávku, tak cena roste. Sice jen v řádu stokorun, ale určitě to nikoho z vás, ani mě nepotěšilo.

2 komentáře
morgan
16.07.2013 @ 15:17

No hele. Já potřebuju taky upgradovat. Mám 2GB a na střih videa, zvuku, čehokoliv už to prostě nestačí. Jenže mám starou desku, takže to znamená DDR2. Tak se podívej na ceny 2x2GB DDR2 RAM. Hodně přes tisíc korun. Ale nový PC si dovolit prostě nemůžu, takže to holt budu muset nejspíš přežít…

Odpovědět
    16.07.2013 @ 15:28

    Na ceny DDR2 modulů jsem se díval také, jsou opravdu dost vysoko. Momentálně a vypadá to, že i dlouhodobě se nevyplatí kupovat nové.

    Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..