Zkušenosti s LG G4 H818P Dual SIM

01.06.2016

Pořízení kvalitního dual SIM telefonu není úplně jednoduchý úkol, ale po zakoupení LG G4 v dual sim provedení mám pocit, že se mi to povedlo. V tomto krátkém článku vás seznámím, co vás čeká, pokud si ho také pořídíte. Nebudu tu ale psát podrobnou recenzi, spíš se pokusím zodpovědět pár otázek, na které jsem nenašel odpověď, dokud jsem si telefon nepořídil.

LG G4 dual sim s označením H818P se do České republiky oficiálně nedodává, tak jsem musel zvolit telefon z EU distribuce, u nás ho prodávalo pár eshopů, tak jsem zvolil asi nejspolehlivější z nich – czc.cz. Měli i dobrou cenu, za nový telefon v koženém provedení jsem zaplatil 9099 Kč. Můj telefon je původem nejspíš z Portugalska, ale to vůbec ničemu nevadí. Záruku na něj mi poskytlo czc.cz na standardní dva roky. Telefon také podoporuje všechny české frekvence LTE, takže po vložení SIM karet českých operátorů bez problému funguje.

Obsah balení:

Obsah balení byl pro mě před pořízením celkem otazník. Na internetu jsem viděl různá videa a články a v některých balení přikládá LG ke kožené verzi i kryt plastový, takže si můžete sami zvolit, jestli se vám zrovna hodí plast nebo kůže. V mém balení se bohužel plastový kryt na výměnu nenacházel. Přiložený kryt neumí bezdrátové nabíjení. Nejsem si ale jistý podporou bezdrátového nabíjení u tohoto konkrétního modelu ani po výměně za kryt, který by měl bezdrátové nabíjení podporovat. Kryt, který bezdrátové nabíjení podporuje, má kovové kontakty v místech, kde se u dual SIM verze nachází druhá simkarta, telefon tam ale žádné kontakty nemá (viz fotky). Dále telefon podporuje technologii Qualcomm® Quick Charge™ 2.0, která má zajistit rychlejší nabíjení, ale přibalená nabíječka touto technologií vybavena není, a tak tedy bude nutná další investice do příslušné nabíječky, pokud budete chtít rychlé nabíjení využít.

Nabíječku s podporou Qualcomm® Quick Charge™ 2.0 jsem si tedy pořídil, protože mě zajímalo, jak bude s tímto telefonem rychlé nabíjení fungovat. Vybral jsem si nabíječku Sony UCH10, která má zajistit až o 75% rychlejší nabíjení. S kapacitou baterie 3000 mAh bych totiž ocenil, kdybych mohl telefon nabíjet rychleji než s originální LG nabíječkou. Byl jsem ale celkem překvapený, když se nabíjení zkrátilo ze standardní doby nabíjení jenom o 20 minut. Dodávaná originální LG nabíječka zvládne telefon nabít z 0 na 100% za 120 minut, s rychlonabíječkou se tedy dostanete na nějakých na 100 minut, což není žádná výhra. Ani v průběhu nabíjení se rychlost moc nelišila a telefon se rychlonabíječkou nabíjel rychlostí 1% za minutu. Zkoušel jsem i různě dlouhé USB kabely, ale rozdíl byl opravdu nepatrný. V této situaci je na uvážení, jestli se opravdu vyplatí kupovat nabíječku v ceně kolem 500 Kč jenom kvůli tomu, abyste ušetřili dvacet minut času.

Nebudu se tu rozplývat nad tím, jak je telefon perfektní, jaký má foťák, jaký má displej, kolik má paměti, protože je naprosto shodný se single SIM verzí a o té toho bylo na internetu napsáno už spoustu. Snad jenom přiložená sluchátka bych pochválil, protože mají opravdu krásný zvuk a zřejmě nebude potřeba, abyste si pořizovali nějaká jiná.

Hlavní výhodou tohoto modelu je podpora dual SIM, ze které jsem měl zpočátku obavy. Většinou je u dual SIM telefonů nějaký háček, ale u LG G4 se mi zdá, že to výrobce zvládl perfektně. Telefon nemá oproti single SIM verzi žádné omezení, pouze přidává podporu druhé simkarty. Důvody proč jsem potřeboval dual SIM jsou jednoduché. Podařilo se mi dostat dobrou nabídku na datovou SIM od Vodafone a zároveň mám výhodné volání a SMS u jiného operátora. Doteď jsem to řešil, tak že jsem nosil dva telefony, což nebylo moc praktické. Někdo by také mohl ocenit možnost mít např. pracovní a soukromý telefon v jednom, takže je dual SIM ideální řešení. Do telefonu se dají dát dvě micro SIM a jedna micro SD karta, takže nejste omezení sdíleným slotem pro druhou SIM/paměťovou kartu. Všechny karty mají tedy svůj slot a můžete je používat najednou.

Jediné omezení by mohlo nastat pouze tehdy, pokud byste potřebovali mít aktivní internetové připojení na obou sim kartách, což bohužel nejde. Sám si ale nedovedu představit důvod mít internet na dvou SIM a zbytečně tak platit dvakrát. Pro SMS a volání budete dostupní najednou a v případě hovoru nebo odeslání si můžete zvolit, která SIM se použije jednoduchým přepínačem po stažení horní notifikační lišty. Telefon dále nabízí možnost přesměrování hovorů z jedné SIM na druhou, pokud bude jedna z nich obsazena. Tuto funkci jsem ale nezkoušel, protože mám na volání jenom jednu SIM kartu a tu druhou používám pouze na internet.

Pokud tedy hledáte kvalitní dual SIM telefon, tak mohu LG G4 H818P doporučit. V případě, že bych zapomněl zmínit něco, co by vás o tomto telefonu zajímalo, tak se zeptejte v komentářích.

 

9 Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..