Není follower jako follower

13.07.2013

Pro uživatele Twitteru je důležité, aby měli dostatečný počet followerů k tomu, aby je to motivovalo psát o zajímavostech, svém životě či novinkách ze světa. Ovšem co je to dostatečný počet followerů? Je to hodně relativní.

Jistě narazíte na spoustu českých účtů, které mají přes 1000 followers. I takové si můžeme rozdělit do více skupin. Někteří z nich mají tolik followers, protože lidi prostě baví sledovat vtipné a pozitivní lidi nebo proto, že tweetují spoustu zajímavostí s vysokou informační hodnotou. Další část jsou lidé, kteří tohoto počtu followers dosáhli záhadným způsobem. Když se podíváte do jejich followers, tak uvidíte samé spam účty a různý #TeamFollowBack uživatele apod.

Jsou lidé, kteří počtu svých followers dosáhli i úplně jiným způsobem. Jako dobrý příklad se mi zdá @KyselaMartin, který začal sledovat tisíce lidí a pokud mu nedali tzv. follow back, tak je zase unfollownul a zkusil to znovu. U něj je sice hezké, že má vysoký počet followers (na české poměry), ale znovu, když se podíváte do jejich seznamu, tak narazíte na spoustu neaktivních lidí. Nevím, k čemu je tohle dobré.

A teď konečně k tomu, proč jsem chtěl napsat tento článek. Chci motivovat uživatele Twitteru s nižším počtem followers, aby nezoufali. Vůbec totiž nezáleží na počtu followers, ale spíše na tom, kdo je mezi followers. Můžete mít i 10 000 followers, ale pokud jsou mezi nimi jenom spammeři nebo neaktivní uživatelé, tak vlastně vaše tweetování postrádá smysl. Naopak někdo, kdo má třeba 500 aktivních followers na tom může být mnohem lépe. Při jakémkoliv dotazu se dostaví feedback a může se pouštět do diskuzí na vybrané téma.

Bylo by dobré se na to dívat i z tohoto pohledu a nedívat se pouze na počet followers.

A prosba na závěr, pokud jste se dočetli až sem a jste aktivními uživateli Twitteru a já vás tam nesleduji, tak mi to klidně sdělte dolů do diskuze nebo jiným způsobem. Není v mých silách procházet profily všech lidí a dívat se jestli ze ten follow stojíte. Navíc lidi, kteří si přečetli tento článek a jsou schopni na něj reagovat i třeba jenom tím, že mě upozorní, že je ještě nesleduju, budu na Twitteru rád sledovat. No a pokud se mnou souhlasíte, tak mi můžete dát na Twitteru retweet. Děkuji.


Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..