Přeinstalace Windows 7

29.08.2011

Z necelý týden se budu muset vrátit do školních lavic a tak jsem si chtěl dát do pořádku notebook. Už jsem ho měl pár měsíců neudržovaný, rád experimentuji, takže jsem tam měl spoustu všelijakých zbytečných a počítač brzdících programů a nechtělo se mi to všechno po jednom odinstalovávat.Všechno důležité jsem si zálohoval na domácí FTP server přes FileZilla. Důležité myslím ty věci o které, kdybych přišel, tak už je nikde neseženu (fotografie, dokumenty apod.), na zálohování hudby, filmů, programů a všeho co se dá znova někde stáhnout bych se mohl… Navíc všechnu hudbu, kterou poslouchám mám i v mobilu a na Google Music. Jako FTP server slouží starší počítač s Windws XP a program FileZilla Server, který je připojený do sítě normálním 100Mbit kabelem. Po záloze jsem pomocí instalačního programu smazal celý disk a začal instalovat.

Instalace proběhla celkem rychle, takže jsem se připojil k síti a postahoval jsem všechny aktualizace co mi to nabídlo. Bylo mezi nimi i několik chybějících ovladačů, což mi značně ulehčilo práci. Stále však chyběl software ke zvuku a energy management a instalační DVD co jsem dostal k notebooku se mi hledat nechtělo, tak jsem se to snažil stáhnout ze stránek Lenovo. Rychlost stahování z jejich serverů byla úmorná, ani ne necelých 5kB/s a to jsem stahoval asi 3 soubory v celkové velikosti asi 100MB. Asi ani nemusím psát jak jsem dlouho čekal.

Když jsem se konečně ve večerních hodinách dočkal stažení chybějících ovladačů, tak už jsem měl všechno ze záloh obnovené a pěkně zpátky roztříděné, nainstalovaných spoustu programů, které využívám a notebook byl konečně schopen plného provozu. Ale zdálo se mi, že je nějakej pomalejší a vše mu dlouho trvalo. Tak jsem zjišťoval příčinu a došel jsem k tomu, že mám asi pořádně fragmentovanej disk po instalaci všech těch programů a obnovení záloh. Tak jsem zkusil program Defraggler a opravdu ho můžu doporučit. Defragmentace netrvala ani nijak dlouho a skutečně po jejím dokončení se načítání počítače značně zrychlilo.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..