Proč je lidem na Facebooku všechno jedno?

28.01.2012

Položil jsem si otázku na kterou si také sám pokusím odpovědět. Lidé co se pravidelně přihlašují na Facebook, tedy pravidelní uživatelé a většinou i BFU jsou už zvyklí na podvody a po několika letech používání se jim konečně daří úspěšně čelit těmto podvodům ignorací. Sice se stále vždy objeví nějaký exot, který na nějaký ten podvod skočí, ale těch už je (alespoň v mém okolí) minimum. Podvody jsou myšleny jako falešné Facebookové stránky do kterých nutně musíte přidat všechny své přátele, abyste nakonec místo slibovaného nového chatu nebo vzhledu dostali úplné hovno. Po několika letech došlo té mase uživatelů, že tady něco nehraje a na tyto a možná i jiné podvody tak aktivně nereagují.

Druhou otázkou zůstává, jestli je ignorování ten správný postup. Lidé poté ignorují nejen tyto falešné výkřiky, ale taky zazdí důležité události, které se jich dříve nebo později dotknou. Dělat něco proti tomu až se něco stane je samozřejmě pozdě. Tímto narážím na souhrn posledních událostí v souvislosti s ACTA a SOPA, kdy mi bylo řečeno jedním vysoce inteligentním člověkem, že se ho to prostě netýká, a že to nesleduje, tak proč by to měl řešit. Mě to samozřejmě zarazilo a začal jsem přemýšlet o tom co je vlastně pro lidi důležité a co ne.

Začalo mi docházet, že lidem je prostě jedno co se kolem nich děje. Je jim dokonce jedno jaké to bude mít následky. Vážně jsem zvědavý na to, co bude tahle část lidí říkat až přestane fungovat uloz.to a oni přijdou o své oblíbené naleziště filmů a hudby. Do té doby je to asi zajímat nebude.

Co jsou ty zkratky použité v textu nijak objasňovat nebudu, protože si myslím, že by to každý zodpovědný člověk měl vědět. Dále se omlouvám uživatelům Facebooku, že jsem vás shrnul do jednoho pytle, ale na nikoho konkrétního jsem neukázal, takže si třeba myslete, že se vás to netýká, což je ostatně vašim zvykem.

 

1 Comment
Aminux
08.04.2012 @ 23:17

Mě jsou zase ukradení lidé na fujbuku 🙂 A co? Tato služba mi nevyhovuje z mnoha důvodů, ale chápu, že může být i užitečný.
Jinak mi taky vadí taková ta lhostejnost mnohých leckdy inteligentních lidí. Každý si žije v tom svém světě a myslí si, že se na ostatní může vykašlat. A pak se nestačí divit.

Mimochodem, jaké blogy, stránky na netu čtete? Máte nějaký seznam? Možná bychom se mohli podělit.
O ACTA máme forum tady:
http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&forum_ID=107529&auth=&ID_from=0&dir=1

Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..