Samsung Galaxy S5 mini a Android 5.x Lolipop

16.11.2015

Letos jsem byl opět „donucen“ vyměnit svůj telefon. Můj předchozí Samsung Galaxy S4 mini mi sice stále dostačoval, ale měl jsem nějaké problémy s wifi, tak jsem ho reklamoval. Díky vstřícnému přístupu Samsungu jsem dostal peníze zpátky a mohl jsem si vybrat nový telefon. Můj výběr padl na Samsung Galaxy S5 mini (SM-G800F) a protože se Samsung ke mně zachoval při poslední reklamaci hezky, tak nebylo nad čím váhat bral jsem opět Samsung.

S telefonem jsem celkem spokojený, mám ho už skoro 2 měsíce a má všechno, co bych chytrého telefon očekával. Jako hlavní výhodu tohoto telefonu bych vyzdvihl jeho velikost, která mi přijde tak akorát na každodenní používání. Nejsem fanoušek obrovských telefonů, které mají 5″ a více. Nutno dodat, že zároveň s tímto telefonem používám i tablet (iPad mini, který má 7,9″), takže bych větší velikost telefonu vážně nijak rozumně nevyužil.

Ale teď k tomu, proč to sem vlastně píšu. V době zakoupení jsem měl za to, že je v telefonu Android 5 Lolipop a pokud není, že už jistě existuje nebo v blízké době přijde nějaký update. Bohužel ani po této době se žádný update na vyšší verzi systému neobjevil a stále mám verzi 4.4.2 KitKat. Čekal jsem, že když dám za telefon téměř 8 000 Kč, tak se dočkám i nějaké lepší podpory. Bohužel to zatím vypadá, že se Samsungu ani žádný update vydávat nechce. Přitom by si ho ten telefon zasloužil. Hardware je sice průměrný, ale není tak slabý, aby novější verzi nezvládl. Můj druhý telefon LG F60 má Lolipop už asi půl roku a funguje dobře.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..