Sbohem Symbiane

26.07.2012

Pamatuji si na svůj první mobil, dostal jsem ho v roce 2005 a byl to Alcatel OT311. V tý době jsem byl neskutečně šťastný, že vůbec nějaký mobil mám. Pak jsem ještě vystřídal pár telefonů. Nokia 3310, Motorola F3, Nokia 1600 a když už mi přestaly hloupé telefony stačit, tak jsem si za ušetřené peníze pořídil Nokia N70. S tímto telefonem jsem byl nadmíru spokojený. Sice by trošku objemnější, ale já ho prostě zbožňoval.

V té době měl Vodafone zrovna tu úžasnou akci, kdy měli všichni zákazníci jako vánoční dárek internet v mobilu na půl roku zdarma. S telefonem jsem si tedy nadmíru vyhrál. Po skončení této akce jsem si internet v mobilu ponechal a využívám ho až dodnes.

Až dodnes mi bohužel nevydržela Nokia N70, přežila toho sice hodně, ale jeden jediný pád z výšky jí byl osudný. Tenkrát jsem ji prodal na Aukru na náhradní díly a začal jsem se shánět po novém telefonu. Do oka mi padl výběr na Nokia E51. Měla Symbian, stejně jako N70, měla rychlejší procesor, více RAM, podporovala větší paměťovky, měla wifi. V té době mi připadala jako ideální telefon.

Opět jsem s ní byl naprosto spokojený. Dalo se na ní dělat téměř vše. Vydržel jsem s ní necelé dva roky. Byla párkrát v servisu, dočkala se nového krytu, ale stále sloužila a slouží doteď, jenže má jednu malou chybu. Tou chybou je právě již zmíněný OS Symbian. Co se dřív mohlo zdát jako úžasné je dnes skoro nepoužitelné. Na Symbian už pomalu nevzniká žádný nový software, nemá žádnou podporu a  tak člověk zůstával trošku pozadu. Volat se z ní samozřejmě dalo pořád stejně, ale telefon už v dnešní době dávno není jenom na volání.

Ačkoliv Android v hloubi duše nesnáším, tak jsem si z finančních důvodů koupil ZTE Blade právě s OS Android a definitivně jsem se tak rozloučil se Symbianem. Android umí vše co od mobilu aktuálně požaduji a hlavně je hodně rozšířený, takže se nemusím bát, že by na můj telefon nevyšla nějaká nová aplikace.

Doufám, že až si budu příště vybírat telefon, tak už bude mít Android vychytaný vše co se mi na něm nelíbí nebo si vyberu iPhone s iOS nebo možná opět Nokia s Windows Phone. Těžko říct co se stane ve světě mobilů za půl roku, za rok…

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..