Sociální sítě Twitter, Facebook a Google+

30.10.2011

 

 

Hodně jsem přemýšlel o tématu sociální sítě a rozhodl jsem se napsat tento článek. Jsou všude kolem nás. Spousta věcí na nich závisí, spousta lidí je na nich závislá a co si budeme povídat, ten kdo nemá v dnešní době třeba Facebook, tak jako by pro ostatní neexistoval. Zní to sice přehnaně, ale v mém okolí tomu tak skutečně je.

(pokud chcete, tak můžete přeskočit druhý odstavec, protože tam se nic zajímavého nedočtete)

Moje první setkání se sociální sítí… Facebook jsem si založil v roce 2009 hned po novém roce, ale byl jsem na něm asi jednou a vůbec jsem ho nepoužíval. Asi v dubnu téhož roku se ke mě dostalo, že si ho už pár kamarádů založilo taky, tak jsem si je přidal do přátel a začali jsme tam nějak komunikovat. Stále to však nebylo ono. Snad všichni tenkrát měli ještě ICQ a na Facebook se přihlašovali jen občas. Po pár měsících jsem měl asi 20 přátel a mluvilo se o něm čím dál víc. Nastala doba, kdy jsem na Facebook psal všechno co mě napadalo a spousta mých přátel samozřejmě také. Nechápu proč, ale stal se prostě nedílnou součástí internetu a jednu dobu jsem měl pocit, že nic jiného neexistuje. Přátel přibývalo až jsem zjistil, že tam mám skoro půlku města. V tom mi začalo docházet, že to není asi v pořádku a trošku jsem ty přátele protřídil. Teď dost o mém Facebooku, pojďme se vrhnout na Facebook a sociální sítě obecně.

Facebook, Twitter, Google+ a další sociální sítě slouží hlavně ke komunikaci. Každá však funguje trošku jinak.

A zase jsme na konci článku a já mám pocit, jako kdybych toho spoustu zapomněl. Pokud byste něco nechápali nebo měli pocit že mi tam něco důležitého chybí, tak mi pište dotazy a připomínky do komentářů.

 

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..