Taková malá úvaha

26.04.2011

Právě mi jen tak proběhlo hlavou pár věcí týkakících se dnešních standardů a situcí. Jen tak pro zajímavost uvedu, že tento příspěvek píšu na tzv. chytrém telefonu, na kterým mi souběžně jede hudební přehrávač, internetový prohlížeč a ICQ s Facebook chatem. Tím chci poukázat kam se dostal vývoj elektroniky, když tohle všechno a spoustu jiných věcí můžem provozovat na mobilu. A co teprve výkon stolních počítačů a notebooků. Troufnu si říct, že to tak před dvaceti lety mohlo někomu připadat jako science fiction.
A co takový internet? Jeho skoro neomezené možnosti může využívat téměř kdokoliv. Jeho rychlosti se neustále jenom zvyšují. Doma si surfuju rychlostí něco kolem 20 Mbit/s a na internátu dokonce 100 Mbit/s.
Technologie se neustale vylepsuji, vsechno se zrychluje… Může to tak pokračovat do nekonečna? To si netroufnu odhadnout, ale myslim, ze ano. Furt bude co vylepsovat… No ted me napadlo jestli muze byt neco rychlejsiho nez opticke kabely, protoze opticke kabely vyuzivaji svetlo a pochybuji, ze se jim podari objevit neco rychlejsiho. No byla to jen takova moje myslenka, ale je dobre si ji nekde zaznamenat 🙂

2 Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..