Záhadné tlačítko favorite na Twitteru

21.04.2012

Dneska bych se chtěl trošku zamyslet nad funkčností a významem tlačítka favorite na Twitteru. Tohle tlačítko se zobrazí u každého příspěvku (tweetu), který se objeví na Timeline. Není tam samo, společně s ním se tam vyskytují i tlačítka retweet a reply. Tlačítko reply slouží k reakci na příspěvek a retweet slouží k přeposlání nějakého zajímavého příspěvku dalším lidem, kteří toho uživatele, který ho napsal, nesledují.

K čemu slouží to tlačítko favorite? Každý uživatel jeho funkčnost využívá jinak. Jedno z mnoho a nejrozšířenějších použití je ve smyslu „To se mi líbí“ z Facebooku. Uživatelé si přečtou příspěvek a prostě kliknou na favorite, aby oznámili, že se jim příspěvek líbí. Další využití jistě najde při nějaké diskuzi, při které na daný příspěvek není už co odpovědět, ale chcete dát tomu, kdo ho napsal vědět, že jste si ho přečetli.

K hlavnímu využití této funkce jsme se ještě nedostali. Zkušenějším uživatelům Twitteru nemohl uniknout seznam s názvem Favorites, který v současné době nalezneme v profilu. Když na tento seznam klikneme, tak se zobrazí všechny příspěvky, které jsme v poslední době označili tlačítkem favorite. Z toho plyne, že využití je docela prosté. Tlačítkem favorite si můžete označit všechny zajímavé nebo důležité příspěvky, které byste mohli někdy hledat nebo potřebovat.

Já osobně ho využívám výhradně při prohlížení Timeline na mobilu, kdy vidím nějaký relativně zajímavý příspěvek, fotku nebo video a pokud zrovna nejsem připojený přes wifi, tak je jeho zobrazení v danou chvíli téměř nemožné, díky nízkému FUP limitu mobilního internetu. Proto si daný příspěvek označím favorite a prohlédnu si ho později a v klidu na počítači. Po prohlédnutí favorite odebírám, abych se v tom vyznal.

Jak budete využívat favorite vy, je samozřejmě na vás. Možná se dá využít i nějak jinak, já přinesl pouze můj pohled na jeho funkčnost.

1 Comment
29.04.2012 @ 20:14

Já osobně používám favorite jako „seznam doporučeného čtení“ pro mé followery.

Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..