Změna hesla uživatelského účtu ve Windows

18.12.2011

Následující návod Vám ukáže, jak snadné je pomocí jednoduchého programu změnit heslo k počítači se systémem Windows XP a pravděpodobně i Vista a 7. Ať už k tomu máte jakýkoliv důvod (např. zapomenuté heslo, získání přístupu do zaheslovaného počítače,…), tak by Vám to mohlo pomoci.

Program se kterým budeme následující dobu pracovat stáhneme ze stránek http://www.hirensbootcd.org/download/. Kromě toho co s ním budeme dělat umí spousty dalších užitečných věcí.

  1. Po stažení si ISO soubor vypalte na CD/DVD pomocí přiloženého programu BurnCDCC.exe nebo případně na USB flashdisk, ale to nemám odzkoušené. Stahování a vypálení samozřejmě musíte provést na jiném PC ke kterému máte přístup.
  2. Vypálené CD/DVD vložte do zaheslovaného počítače a nechte ho nabootovat (automaticky po spuštění počítace nebo manuálně nastavením v BIOSu). Předpokládám, že Vám to půjde nebo, že víte co s tím, tak to nebudu dále rozvádět, ale pokud byste si nevěděli rady, tak mi můžete napsat do komentářů  co Vám přesně nejde nebo co nechápete a já se Vám to pokusím nějak upřesnit.
  3. Pokud se CD/DVD správně nabootuje uvidíte následující obrazovku (viz. obrázek níže) nebo nějakou hodně podobnou. Pomocí „šipek“ vyberte možnosti   Mini Windows XP a potvrďte Enterem.
  4. Spustí se upravená verze systému Windows XP ve které budeme spouštět potřebný program. Na ploše klikněte na HBCD menu.
  5. Klikneme na Menu > Passwords/Keys > Windows Login > Password Renew
  6. Poté co se program spustí, klikněte na Select a Target, najdeme umístění složky Windows s klikněte na OK.
  7. Pro změnu hesla klikneme na Renew existing user password a vybereme uživatele, kterému chceme heslo změnit.
  8. Zadáme dvakrát nové heslo (podruhé pro ověření) a klikneme na Install.
  9. Poté restartujte počítač a vyjměte CD/DVD z mechaniky. Nabootujte systém a při přihlašování použijte nové heslo 🙂

Pokud byste se chtěli do počítače někomu dostat, aniž byste změnili heslo, tak je lepší použít program WindowsGate, které dočasně odstaví přihlašovací dialog. Najdeme ho ve stejné sekci jako předešlý program a ovládání má velmi podobné. Ale nezapomeňte ho po použiti stejným způsobem zase zapnout, aby nebylo nic poznat.

Případné dotazy pište do komentářů po článek.

2 komentáře
Kristý
25.01.2013 @ 14:46

Chtěla jsem se jen zeptat, jestli to heslo jde změnit i bez CD na netbooku s windows starter 7…

Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..